L098-1.1-M12
Description
1.1mm 12MP fish-eye lens with M12 mount, 1/2.3"
L098_wiki.jpg
Specifications
Focal Length 1.1mm
Aperture f/2.4
Image Size 1/2.3"
Angle of View
D: 253°
Mount Type M12 x 0.5-6g
Minimum Object Distance 0.1m
F-Theta distortion < -9.8%
Back focal length 2.86mm
External Dimensions
  • D=46mm
  • L=28mm